o nas

Witamy w Borówkowym Raju, znajdziecie tu Państwo produkty ekologiczne od przysłowiowej pietruszki do niewielu co prawda melonów i arbuzów.

Podstawą naszych upraw jest borówka amerykańska, którą uprawiamy w 7 odmianach. Od najwcześniejszej owocującej od początku lipca EARLY BLUE, przez odmiany SPARTAN, DUKE, TORO, BLUECROP, CHANDLER do odmiany NELSON, która owocuje do końca września. Późniejszych odmian nie uprawiamy, ponieważ w naszym klimacie owoce nie zdążą dojrzeć do pierwszych mrozów, które niekiedy trafiają się już w drugiej połowie września, a wtedy cała praca idzie na marne. Oprócz owoców borówki amerykańskiej z owoców uprawiamy truskawki, maliny, porzeczki czarne, czerwone, białe, aronię.

Posiadamy starszy i nowo założony sad starych odmian jabłoni, grusz, śliw, wiśni i czereśni. A z warzyw znajdziecie u nas Państwo marchew, pietruszkę, cebulę, pory, selery, buraki, pomidory, ogórki, koper, czosnek, sałatę, paprykę, pokrzywę, miętę, kapustę białą i czerwoną itp.

 

Prowadzimy gospodarstwo rodzinne od 2003 roku zaczynając od plantacji borówki amerykańskiej i przydomowego ogrodu warzywnego i z latami rozwijaliśmy produkcję.

Od 2005 roku prowadzimy hodowlę starej polskiej rasy kur zielononóżek kuropatwianych, charakteryzujących się niższą zawartością cholesterolu w jajkach, a w 2015 w celu urozmaicenia oferty wprowadziliśmy drugą rasę kur o nazwie ROSA, które znoszą większe od zielononóżek jajka i są również cenione wśród klientów. Hodujemy też perliczki, których jajka mogą być spożywane przez osoby nie tolerujące białka kurzego.

Nasze produkty sprzedajemy bezpośrednio w gospodarstwie oraz na BIOBAZARZE w Warszawie ul. Wołoska 3 w środy i w piątki od 10-18 oraz w soboty od 8:00 do 16:00

Portal RANO ZEBRANO przyjeżdża do nas we wtorki, środy, czwartki i piątki, by odebrać zamówione przez klientów produkty i dowieźć je bezpośrednio do domu klienta.

W sezonie borówkowym uczestniczymy też w Targach Śniadaniowych w Warszawie w soboty na Żoliborzu i w niedziele na Mokotowie.

Ponadto nasze przetwory z owoców i warzyw sprzedajemy na stoisku w Hali Gwardii w Warszawie w weekendowe piątki, soboty w godzinach od 9-tej do 20-tej i w niedziele od godziny 10-tej do 17-tej.

Zapraszamy Państwa serdecznie do naszego gospodarstwa, by odetchnąć świeżym powietrzem, spędzić miły dzień w plenerze i móc samemu zebrać wybrane przez siebie produkty.